ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 9502468
*
nr 950 2468
Pigtittare
Nyrokoko, höjd: 82 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 mars 2015
kl 18:34:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/3 22:10:27
1
150 kr
23/3 00:22:58
2
150 kr
23/3 00:22:58
1
150 kr (Budbetjänt)
23/3 00:23:48
2
200 kr
23/3 18:00:51
3
250 kr
23/3 18:29:49
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel nyrokoko pigtittare rakspegel spegel speglar
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:07
-
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:23
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:44
-
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:26
-
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:29
*
Pigtittare
Läs om budbetjänten
nr 950 2468
Pigtittare
Nyrokoko, höjd: 82 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 mars 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/3 22:10:27 | 1 | 150 kr |
23/3 00:22:58 | 2 | 150 kr |
23/3 00:22:58 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
23/3 00:23:48 | 2 | 200 kr |
23/3 18:00:51 | 3 | 250 kr |
23/3 18:29:49 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel nyrokoko pigtittare rakspegel spegel speglar
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:07 -
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:23 -
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:44 -
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:26 -
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:29